2023-06-04

„Demakijaż”: Projektant i jego muza. Kto ma więcej ubrań?

0

Maciej Zień i Katarzyna Zawadzka odpowiadają na pytania Krzysztofa Ibisza w jego programie „Demakijaż”. Przyjaciele przedstawiają, jak z ich perspektywy wyglądało nawiązanie znajomości na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Opowiadają także o swojej późniejszej współpracy. W jaki sposób zmieniła się ona w bliską prywatną relację? „Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Polsat Café.

Oglądaj Demakijaż online na polsatboxgo.pl.

Goście programu
Aktorka Katarzyna Zawadzka i projektant mody Maciej Zień znają się od 2012 roku. Poznali się na czerwonym dywanie. On miał już wtedy status gwiazdy w swoim zawodzie, ona odbierała właśnie nagrodę za debiut. Wśród klientek noszących jego kreacje były Grażyna Szapołowska, Danuta Stenka i Andie MacDowell, a on sam dwukrotnie wystawiał swoje kolekcje podczas paryskiego tygodnia mody. Ona miała dopiero przed sobą kreacje w takich filmach jak „Chce się żyć”, „Baczyński”, czy „Listy do M. 3”. Z ich zawodowego spotkania zrodziła się całkiem prywatna przyjaźń.

Jak na miarę
Maciej Zień poznał swoją muzę, kiedy znalazła się w gronie gwiazd, dla których przygotowywał kreacje przed festiwalem w Gdyni. - Kasia była nową, świeżą osobą dla mnie wśród gwiazd i od początku się zauroczyłem jej urodą, delikatnością i takim francuskim stylem bycia. Nie pomyliłem się i jak tylko się pojawiła, to oczarowała mnie - wspomina projektant. Dla aktorki telefon od niego był wyjątkowo ważny. - Od kolegów aktorów, którzy mieli przyjemność już wcześniej być w Gdyni, miałam takie info, że jeżeli Maciej Zień zadzwoni do ciebie dzień przed galą, to znaczy, że coś się dostało. A ja tego telefonu nie dostałam - opowiada aktorka, która ednak zwyciężyła w swojej kategorii, a w czasie gali projektant zaproponował jej, aby została twarzą jego perfum.

Quiz
W programie Krzysztof Ibisz zadał swoim gościom tradycyjne pytania quizowe, między innymi o to, kto z nich ma więcej ubrań, kto się szybciej wzrusza i kto lepiej gotuje, a kto więcej mówi. Kasia Zawadzka i Maciej Zień odpowiedzieli tak, jak jeszcze nikt inny. Wyjawili też w programie, co zdecydowało o ich przyjaźni, o tym jak wyglądała ich współpraca oraz o blaskach i cieniach pracy w branży modowej.

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT CAFÉ.