2023-09-25

Alicja Resich: Zawsze zżerała mnie trema na wywiadach

0

Dziennikarka mówi o początkach swojej kariery i zawodowym warsztacie. Od dziesięcioleci jest ikoną polskiego dziennikarstwa, wzorem do naśladowania. Na taką opinię zapracowała tysiącami wywiadów i, jak zdradza w rozmowie, również pracą nad sobą. Co Alicja Resich radzi osobom, które dopiero zaczynają swoją ścieżkę kariery? „W bliskim planie” od 8 października w niedzielę o godz. 15:30 w Polsat Café.

Walka z sobą
Jak przyznaje, jej początki w mediach nie były dla niej łatwe emocjonalnie. - Kiedy zaczynałam w telewizji, byłam bardzo nieśmiała i nadwrażliwa, za dużo widziałam i odczuwałam. Byłam niezdolna do nieczystej rywalizacji - przyznaje. Aby zaistnieć w konkurencyjnym świecie mediów, musiała pracować nad sobą.

Pamięć o sukcesach
Mimo że w telewizji była debiutantką, to miała już na koncie wiele sukcesów w innych dziedzinach. To pomogło jej motywować samą siebie i pokonać własne opory. - Powtarzałam sobie często to, co mnie wyróżniało: zadebiutowałam w kultowym tygodniku satyrycznym „Szpilki” z konkursu, byłam jedną z laureatek konkursu talentów w telewizji, autorką radiowych tekstów kabaretowych i audycji. Sama budowałam sobie motywację w ramach osobistego coachingu - opowiada Polsat Café.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez W bliskim planie (@w_bliskim_planie)

Wsparcie autorytetów
Takie techniki jednak nie sprawiły, że całkiem wyzbyła się problemów z pewnością siebie. - Później, jak już prowadziłam wywiady i zawsze zżerała mnie trema, przypominałam sobie miłe słowa aprobaty moich rozmówców: Ericha von Danikena, Amosa Oza, Maxa von Sydowa, prof. Jerzego Bralczyka. Zawsze też z tyłu głowy wiedziałam, że za chwilę pojawi się przyjaciółka adrenalina i tchnie we mnie energię, to mnie trochę uspokajało i jednocześnie dawało koncentrację - mówi o doświadczeniach przed kamerą.

Wiara w siebie
Z takim bagażem doświadczeń Alicja Resich jest wzorem do naśladowania dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w jej dziedzinie. Co powiedziałaby samej sobie na początku kariery? - Moja rada dla początkujących dziennikarzy brzmi: Zbudujcie sobie system automotywacji i pamiętajcie o swoich najcenniejszych osiągnięciach - podsumowuje gwiazda Polsat Café.

   

Nowy sezon programu W bliskim planie od 8 października w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.