2023-11-23

„Demakijaż”: Przyjaźń, która narodziła się z zazdrości

0

Aktorki Agnieszka Sienkiewicz-Gauer i Olga Kalicka opowiadają o sobie w programie Krzysztofa Ibisza. Jak się poznały? Co je łączy, a co dzieli? W wywiadzie zdradzają też, jakimi są matkami i jak łączą te obowiązki z wymagającą pracą zawodową. Tradycyjny quiz przy wtórze wybuchów śmiechu ujawnia, jak dobrze znają się nawzajem. „Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Polsat Café.

Kim są bohaterki odcinka?
Aktorki, matki, przyjaciółki z filmowego planu i teatralnej sceny. Agnieszka pierwsze pieniądze zarobiła w sklepie spożywczym, ale ostatecznie zdecydowała się na drogę artystyczną. Ukończyła studium teatralne w Olsztynie, a niedługo później podbiła serca widzów główną rolą w serialu „Agentki”. Olgę od dziecka ciągnęła scena, a po debiucie na deskach Teatru Rampa z dziecięcym zespołem Tintilo zrozumiała, że aktorstwo jest jej przeznaczone i obrała kurs na warszawską Akademię Teatralną. Dziś obie cieszą się kwitnącą karierą. Pierwsza ma na koncie wygraną w drugiej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” i rolę w hicie Polsatu „Przyjaciółki” oraz serialu „Bracia”. Olga, na co dzień aktorka Teatru Kwadrat, sprawdziła się jako prowadząca show „World of Dance” i zachwyciła jedną z głównych ról w „Dziewczynach z Dubaju”. Ich światy nie kończą się na aktorstwie. Agnieszka jest mamą dwóch córek, które wychowuje z mężem Mikołajem. Olga jest mamą Aleksa i współwłaścicielką modowej marki.

Przeciwieństwa się przyciągają
Aktorki poznały się, dzieląc garderobę w Teatrze Kwadrat. - Śmieję się, że nasza przyjaźń zaczęła się od zazdrości, ponieważ ja zawsze zazdrościłam Oldze tyłka i tenże komplementowałam, a ona mi brzucha. I pamiętam, że zawsze tak sobie gadałyśmy - śmieje się Agnieszka Sienkiewicz-Gauer. Jak wyjaśnia jej przyjaciółka, o tym, że zbliżyły się do siebie, zdecydowały wspólne wartości. - Jesteśmy bardzo szczere i czasami wolimy mocno powiedzieć prawdę niż coś udawać i uśmiechać się. Myślę, że to zaważyło. Bo w wielu kwestiach się różnimy - mówi Olga Kalicka, wymieniając m.in. stosunek do sportów ekstremalnych. Jak to wpływa na ich znajomość?

Quiz
W programie aktorki mierzą się z quizem. Krzysztof Ibisz pyta, która z nich jest lepszym kierowcą, kto jest większym łasuchem, lepiej się targuje, gotuje i ma więcej ubrań. Przyjaciółki zdradzają też swoje sposoby na łączenie macierzyństwa z pracą. Mówią o swoim wizerunku w social mediach, wspominają wakacje w Tajlandii. Jakie jeszcze tajemnice udaje się z nich wyciągnąć w programie?

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT CAFÉ.