2023-12-14

Piotr Kupicha: Wszedłem jako pierwszy z gitarą na Mont Blanc

0

O swoich nie tylko scenicznych wyczynach lider zespołu Feel mówi w programie Alicji Resich. Rozmawiają też o śląskich dziewczynach i chłopakach, czym się zajmował, kiedy jeszcze nie był wokalistą znanej grupy, oraz o jego wersji życia gwiazdy muzyki. Przyznaje się też do słabości do motoryzacji, której efektem jest kolekcja pojazdów. „W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Polsat Café.

Wokalista i nie tylko
Piotr Kupicha to piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Debiutował w zespole Sami, od 2005 roku jest liderem i wokalistą zespołu Feel, z którym wydał cztery płyty studyjne. W 2023 roku ukazał się singiel „Hejnał”, który zapowiada kolejną. Grupa zdobyła wiele nagród muzycznych w tym Telekamery i Fryderyki.

Muzyczny szczyt
Z zespołem i jego przebojami granymi regularnie w największych stacjach Piotr Kupicha z pewnością osiągnął najwyższy poziom polskich wykonawców muzyki. Ale jak zdradził w rozmowie z Alicją Resich, zrobił to nie tylko w przenośni. - Nie wiem, czy wiesz, ale z gitarą wchodziłem na Mont Blanc. To było bardzo trudne wejście ze względu na brak tlenu. Myślę, że fizyczność nasza pozwala nam wejść, natomiast oddychanie u góry jest już bardzo, bardzo ciężkie. Miałem ze sobą gitarę i o ile się nie mylę, było to pierwsze, można powiedzieć historyczne wejście z gitarą, bo później już byli Francuzi, ale im kontrabas z helikoptera zjechał, a ja gitarę wnosiłem w futerale i to robiło jak żagiel, który prawie mnie zwiał - wspomina muzyk. Co zaśpiewał na szczycie? - Mamy w repertuarze taką piosenkę „zostań ze mną, zostaw cały świat na zewnątrz”. Jest też tam w tej piosence, że „jesteś szczytem wielkiej góry” to, co często na koncertach mówię do ludzi, tylko musicie to w sobie odkryć - mówi w wywiadzie, a widzowie mogą posłuchać, jak brzmiało to wykonanie.

Piotr Kupicha w oczach innych
O wokaliście w programie mówią menedżer zespołu Feel Marcin Bachara, klawiszowiec grupy Łukasz Kożuch i perkusista Michał Opaliński. Sam artysta mówi też o powrocie „feelomanii”, nowej płycie, którą zapowiada singiel „Hejnał”, a także o relacjach z fanami, które dają zespołowi napęd dla ciężkiej pracy. Co sądzi o tym, że był idolem wielu młodych polskich gwiazd? Wspomina też o swoim życiu prywatnym i przyjaźni w życiu zawodowym.

W bliskim planie w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.