2024-06-01

Anna Wyszkoni o byciu artystką, mamą i przyjaciółką córeczki

0

Pierwszy wspólny wywiad wokalistki i jedenastoletniej Poli Durczak w programie „Demakijaż”. Czy bardziej łączą je więzy krwi, czy dzieli odwieczny konflikt pokoleń? Jak wygląda ich życie na co dzień? Krzysztof Ibisz zadaje im również serię pytań, sprawdzając zgodność odpowiedzi. Jak sobie z nimi radzą? „Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Polsat Café.

Jak matka z córką
Wokalistka i projektantka wnętrz i jej córka to artystyczny tandem. Anna już na początku kariery stała się głosem pokolenia, kiedy z zespołem Łzy zaśpiewała historyczny refren „Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka”. Podbój świata zaplanowała już w dzieciństwie, w rodzinnym Tworkowie na Górnym Śląsku. Pierwsze sceniczne kroki stawiała w zespole Uśmiech, a później szybko były platynowe płyty i statuetki. U szczytu popularności odeszła z Łez, aby rozpocząć karierę solową i nowy wielki prywatny rozdział. Rodzinę stworzyła ze swoim managerem i życiowym partnerem Maciejem Durczakiem. W podwrocławskim domu z ogrodem zbudowali przyjazny świat dla dzieci: dorosłego dziś Tobiasza i Poli. Jak mówi mama, dziewczynka jest piękna, mądra, zdolna i pełna empatii. Nieco ciągnie ją na scenę, a na koncie ma już pierwsze profesjonalne nagranie: gościnny występ z Anną na płycie My3 w piosence „Różowe okulary”. Łączy je więź, w której jest miejsce na wzajemne inspiracje i piękne różnice. Pola uczy mamę dystansu do świata i wszystkich odcieni macierzyńskiej miłości. Tworzą zgrany zespół z przyrodnią siostrą Poli - Oliwią.

Razem, ale coraz bardziej osobno
Wiele je łączy, między innymi skłonność do perfekcjonizmu. Mimo że podobieństwa czasem przeszkadzają we wspólnym życiu, to wychowanie córki na silną, niezależną kobietę jest priorytetem artystki. - Co jest najważniejsze, chcę, żeby zawsze wiedziała, że jest moją najlepszą przyjaciółką i zawsze będzie mogła na mnie liczyć - mówi emocjonalnie Anna Wyszkoni, ale Pola prostuje: - Moją najlepszą przyjaciółką jest ktoś inny… - co Krzysztof Ibisz i jej mama przyjmują ze śmiechem. - Chyba trafiliśmy na zły moment. Ona ma prawie dwanaście lat i tutaj następuje odcięcie. Poszukiwanie własnej tożsamości - mówi ze zrozumieniem wokalistka. Ale bohaterki odcinka wkrótce dają dowód wielkiej bliskości.

Quiz
Z olbrzymim entuzjazmem biorą udział w tradycyjnej sesji pytań, które zdradzają między innymi, która z nich dłużej szykuje się do wyjścia, bardziej nie lubi sprzątać i kocha zakupy. Są niemal w pełni zgodne w swoich odpowiedziach, pokazując, że Pola rzeczywiście, jak deklaruje, jest córeczką mamy. Zdradzają też, jak młodszą siostrę inspiruje Oliwia, która jest aktorką.

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Polsat Café.