2024-06-06

Izabela Trojanowska zawdzięcza karierę wokalną papieżowi?

0

O wyjątkowym zdarzeniu z początków swojej kariery artystka opowiada w programie „W bliskim planie”. Wspomina rodzinę i wychowanie, pierwsze kroki na scenie, ale też najnowsze projekty muzyczne. Zaproszeni goście mówią o pracy z Izabelą Trojanowską i jej prywatnych pasjach. Co ona sama zdradza w rozmowie z Alicją Resich? „W bliskim planie” w sobotę o godz. 11:00 w Polsat Café

Artystka wielu talentów
Piosenkarka rockowa, aktorka filmowa i teatralna, autorka tekstów, projektantka mody oraz osobowość medialna. Była największym odkryciem polskiego show-biznesu lat osiemdziesiątych. Zagrała w bardzo popularnych serialach „Strachy”, „Kariera Nikodema Dyzmy” i „07 zgłoś się”, a od blisko 30 lat gra rolę Moniki Ross-Nawrot w serialu „Klan”. Współpracowała między innymi z Budką Suflera i Tadeuszem Nalepą. Wydała aż siedem albumów studyjnych. W 2025 roku będzie świętować jubileusz 45-lecia pracy artystycznej.

Nagroda z rąk papieża
Izabela Trojanowska pochodzi z muzykalnej rodziny, w której wszyscy grali na jakichś instrumentach, ale sztuka nie była w niej uznawana za ścieżkę kariery. W wieku dziesięciu lat śpiewała w chórze kościelnym i wzięła udział w festiwalu pieśni sakralnej. Ten dzień zmienił jej przyszłość. - Nagrodę wręczał sam, wówczas kardynał, Karol Wojtyła. Uścisnął dłoń mojego ojca i podziękował za piękne katolickie wychowanie córki. Mój tata po prostu uniósł się dziesięć centymetrów nad ziemię. Zgodził się, żebym kontynuowała naukę w szkole muzycznej i żebym marzyła, myślała o śpiewaniu, zawodzie „niekonkretnym”. Bo do tej pory tata, ścisły umysł, uważał, że to w ogóle nie jest zawód - wspomina artystka.

Izabela Trojanowska oczami innych
O pracy z artystką w programie opowiadają aktorka Laura Łącz, autor tekstów Andrzej Mogielnicki, muzycy zespołu Plastic Paweł Radziszewski i Agnieszka Burcan oraz dziennikarz muzyczny Leszek Gnoiński. Izabela Trojanowska opowiada też o tym, dlaczego groźna dla niej była popularność jej zdjęć na zachodzie. Zdradza kulisy współpracy z zespołem Plastic nad piosenkami, które latami czekały na wydanie. Mówi też Alicji Resich o niezwykłej więzi, która łączy ją zarówno z jej mamą, jak i córką.

W bliskim planie w sobotę o godz. 11:00 w Polsat Café.