2019-10-20

Maria Dębska: Dziękuję mamie, że nie zrezygnowała dla mnie z marzeń

0

Reżyserka filmowa oraz jej córka aktorka gościły w programie „Demakijaż”. Choć Kinga i Maria Dębska są silnymi osobowościami, to nigdy nie żałują sobie miłości, bo ta gasi wszelkie pożary. Mimo górek i dołków obie umieją żyć pełną piersią. Czy ich relacje prywatne przekładają się na zawodowe?

Maria była wyczekaną córką Kingi Dębskiej, wówczas studentki japonistyki. Przy boku ukochanego dziecka i z niespełnionym marzeniem o aktorstwie wyruszyła na poszukiwania własnej drogi zawodowej. Najpierw pracowała w telewizji, a później ukończyła kurs reżyserski na Camerimage Film School i zaczęła tworzyć filmy. Kolejnym jej przystankiem była prestiżowa Czeska Szkoła Filmowa FAMU, którą ukończyła dzięki pomocy rodziców.

Kiedy ona spełniała marzenia, Marysia uczyła się samodzielnego życia i robiła furorę jako obiecująca młoda pianistka. Choć zdała egzaminy do Akademii Muzycznej, to po pierwszym roku zrezygnowała i podjęła próbę zdawania do łódzkiej filmówki. Dostała się jako jedna z nielicznych osób na roku. - Nie żałuję żadnej godziny, którą spędziłam przy fortepianie, bo ja to po prostu bardzo lubiłam. Jednak to jest piekielnie samotny sposób na życie - szczerze mówi Maria Dębska.

Dziś Kinga jest reżyserką, której każdego kolejnego filmu nieustannie wyczekuje publiczność. Maria natomiast gra główne role w czołowych polskich produkcjach jak „Czarny mercedes” czy „Piłsudski”. W pracy panie zawieszają rodzinne stosunki. Po raz pierwszy zawodowo spotkały się na planie filmu „Moje córki krowy”. - Wiedziałam, że mama jest ostra, więc te wymagania sama sobie zrobiłam jeszcze większymi, żeby po prostu dobrze wypaść i żeby nie było czegoś takiego, że córka tej reżyserki, która jest taka ostra dla aktorów, daje ciała - wspomina swoją pierwszą rolę u boku Kingi Dębskiej, aktorka.

Co w rodzinie powinno być najważniejsze? Kto się kogo najczęściej radzi? Jakie jest pierwsze wspomnienie z dzieciństwa Marysi? O tym wszystkim Kinga i Maria Dębskie otwarcie opowiedziały w fascynującej rozmowie z Krzysztofem Ibiszem na antenie Polsat Cafe.

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w POLSAT CAFE.

Zobacz także:
Sławomir i Kajra: Miłość jest naszym największym sukcesem
Monika Miller: Wyglądam jak chcę, bo mam do tego prawo
Weronika Rosati: Przemoc domowa jest przestępstwem
Joanna Jędrzejczyk: Wolontariat jest moim stylem życia
Agata Kulesza: Pokazanie słabości jest największą siłą

Komentarze
© Polsat Cafe 2020