2023-05-19

Tomasz Włosok: Aktorstwo nie było moim marzeniem

0

W programie artysta opowiada o swojej karierze, tym jak kreuje swoje postacie, a także o młodości na bakier z nauką. Gość Alicji Resich zdradza też, dlaczego nie lubi wywiadów i jak wpływa to na jego pracę. O nim samym mówią znajomi twórcy filmów. Jaki jest Tomasz Włosok? „W bliskim planie” w niedzielę o godz. 15:30 w Polsat Café.

Oglądaj W bliskim planie online na polsatboxgo.pl.

Kim jest Tomasz Włosok?
Jak wyznaje, aktorstwo nie było jego marzeniem od dziecka. W planach miał dziennikarstwo, które wynikało z jego ciekawości świata. Ukończył jednak studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na dużym ekranie zadebiutował w filmie Macieja Pieprzycy „Jestem mordercą”. Zagrał również w produkcjach „Reakcja łańcuchowa”, „Diablo”, „Powidoki” oraz „Smok” Tomasza Bagińskiego. Za rolę w filmie „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” został nagrodzony na festiwalu polskich filmów fabularnych w Gdyni.

Magia postaci
Bohater odcinka nie przepada za wywiadami. Tłumaczy, że woli pozostawić pewną tajemnicę. - Na pewno niespecjalnie lubię wpuszczać głęboko do siebie, a taką rolę pełni taka rozmowa. Boję się, że jeżeli sprzedam zbyt dużo, to będę miał mniejsze pole w pracy, którą wykonuję, żeby zaczarować i móc swoimi sztuczkami dać iluzję tego, że jestem inny, niż się ludziom wydaje - wyjaśnia aktor.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Tomasz Włosok (@tuumka)

Anioł w roli gangstera
Chwaląc jego aparycję i anielski uśmiech gospodyni programu postanowiła dowiedzieć się, jak doszło do tego, że został obsadzony w rolach gangsterów. - Cieszę się, że ktoś zobaczył coś więcej niż grzecznego chłopca, który pełni funkcję jakiejś laurki. Maciej Kawulski pierwszy zaryzykował i ofiarował mi coś, co nazwałem „rolą nie po warunkach”. Wykazał się ogromną odwagą, w sprzeczności z rynkiem i tym jak to funkcjonuje - stwierdza.

Bliscy i znajomi
O aktorze i pracy z nim opowiadają w programie reżyser Maciej Kawulski oraz aktorzy Piotr Nerlewski i Magdalena Lamparska. Tomasz Włosok mówi też o tym jak ogląda filmy ze swoim udziałem, o sportach, które pełnią w jego życiu funkcję terapeutyczną, a wspominkowa historia o kiełbasie rozbawia go do łez.

W bliskim planie w niedzielę o godz. 15:30 w Telewizji POLSAT CAFÉ.