2023-11-10

Kasia Sawczuk i Paulina Gałązka o tajemnicy wielkiej przyjaźni

0

Dwie coraz jaśniej święcące gwiazdy polskiego aktorstwa w programie Krzysztofa Ibisza. Są przyjaciółkami oraz filmowymi partnerkami, które łączy... zupa ogórkowa, a przede wszystkim podobna wrażliwość i wartości, jakimi kierują się w życiu i pracy. O czym mowa? Co zdradzają prowadzącemu Paulina Gałązka i Kasia Sawczuk? „Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Polsat Café.

Ścieżki się krzyżują
Katarzyna Sawczuk, znana także jako Effy, karierę rozpoczęła śpiewająco, co zaprowadziło ją do muzycznych talent show oraz na scenę Teatru Roma. Jako aktorka pierwsze kroki stawiała w serialach, na wielkim ekranie zadebiutowała w filmie „Miasto 44”, a potem zabłysnęła w produkcji „Córki dancingu”. Przełomowa okazała się rola w hicie „Dziewczyny z Dubaju”, w którym partnerowała jej Paulina Gałązka. Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi, aktorka Teatru Ateneum, zaczęła swoją zawodową drogę od głośnego „W imieniu diabła”, a w 2021 roku stworzyła wyrazistą postać w filmie „Furioza”. Obie poznały się na planie serialu Polsatu „Skazane”. Od 2024 roku widzowie mogą zobaczyć je w „Fuks 2: Reaktywacja”.

Mogą na siebie liczyć
Mają dystans do show-biznesu i silny moralny kręgosłup, żeby opierać się szaleństwom tego świata. Wolą skupiać się na prawdziwym życiu. Paulina Gałązka dzieli je z mężem, którym jest norweski reżyser Sindre Sandemo, natomiast partnerem Kasi Sawczuk jest muzyk Mattia Rosinski z zespołu BEMY. Wierzą też w siłę przyjaźni. - Ale czy łatwo jest o nią w tej samej branży? - rozpoczyna rozmowę prowadzący „Demakijaż”. - Mamy podobne przemyślenia dotyczące pracy. Jesteśmy wysokowrażliwe, z sercem na dłoni. Wspieramy się, żeby nie zwariować - wskazują. Okazuje się, że najbardziej połączyło je „swojskie” miejsce pochodzenia i zasady wychowania, które ukształtowały ich charaktery. - Zagrało od razu! - mówią zgodnie. - Stamtąd są super ludzie, twardzi i fajni. Jest coś w tym - ocenia Krzysztof Ibisz. W programie zdradzają także, jakie sytuacje cementowały ich znajomość, kto był ich idolem w młodości, jaki mają sposób na budowanie trwałego związku i czy ciąży im popularność.

Quiz
Tabliczki w dłonie i dwie odpowiedzi: „Ja” i „Ona”. Gospodarz programu chce się upewnić, że Paulina Gałązka i Kasia Sawczuk rzeczywiście dobrze się znają. Hasła dotyczą m.in. umiejętności jazdy samochodem, ilości kosmetyków, dbania o formę, miłości do zwierząt, związania z rodzicami oraz jedzenia. Krzysztof Ibisz pyta także, która z nich szybciej się denerwuje, która pierwsza dzwoni do drugiej i dlaczego lubią razem pracować? Warto sprawdzić, w czym są zgodne, co je różni, a w jakiej dziedzinie przyznają, że są... beznadziejne.

Demakijaż” w niedzielę o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT CAFÉ.